Nowa siedziba Szkoły Polskiej im. 2. Korpusu Polskiego

Szanowni Państwo,
minęło 18 lat od kiedy po raz pierwszy na Placu Maggiore 21 kwietnia podczas obchodów uroczystości wyzwolenia Bolonii stawali nasi pierwsi uczniowie ku czci Kombatantów, Weteranów 2. Korpusu Polskiego. W ostatnich dniach na gmachu naszej nowej siedziby zawisła najprawdziwsza tablica państwowej Szkoły Polskiej im. 2. Korpusu Polskiego przy Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie z siedzibą w Bolonii.
Składamy serdeczne podziękowania dla Konsula Generalnego RP w Mediolanie pani Anny Golec-Mastroianni oraz Konsula Honorowego RP w Bolonii pana Pasquale Luigi Laurenzano za wieloletnią współpracę i wsparcie w znalezieniu nowej siedziby dla naszej placówki w Bolonii, życzenia bożonarodzeniowe i upominki.
Składamy również najszczersze wyrazy wdzięczności i uznania dla Pani Dyrektor ORPEG Justyny Kralisz oraz całego zespołu pracującego w Warszawie na rzecz tych fundamentalnych zmian, które mogły się dokonać dla naszej instytucji edukacyjnej poza granicami. Jest to wspaniały przykład i namacalny dowód współpracy instytucji na rzecz polonijnej społeczności szkolnej poza granicami.
Serdecznie dziękujemy.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców, którzy służyli pomocą i wsparciem przy całym procesie przeprowadzki i jak widać dalej niestrudzenie pomagają w uporządkowaniu wszystkich spraw.
Dyrekcja, uczniowie,  nauczyciele oraz społeczność szkolna Szkoły Polskiej im. 2. Korpusu Polskiego przy Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie z siedzibą w Bolonii.