Jasełka Boże Narodzenie 2023

Czym jest dla nas Boże Narodzenie? Jak odnaleźć jego sens we współczesnym świecie i jak pamiętać o tym, co najważniejsze?
To pytania, na które odpowiedzi szukaliśmy w jasełkach, które 17 grudnia 2023 odbyły się w naszej szkole przygotowanych przez panią wicedyrektor Joannę Wiszniewską-Panfuli i nauczycielkę panią Agatę Miks-Lorenzoni. Wystąpili uczniowie oddziałów, dziecięcych szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, którzy nie tylko słowem, ale także grą na instrumentach wprowadzili nas w świąteczny nastrój.
Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie, mieliśmy zaszczyt gościć Konsula Generalnego RP w Mediolanie panią Annę Golec-Mastroianni oraz Konsula Honorowego RP z Bolonii pana Pasquale Luigi Laurenzano. Serdecznie dziękujemy za bożonarodzeniowe życzenia i prezenty.
Rodzice, uczniowie i przyjaciele szkoły wspólnie obejrzeli przedstawienie, a następnie wysłuchali koncertu kolęd przygotowanego przez gościnnie występujące artystki: pianistkę-panią Joannę Karski i sopranistkę- panią Monikę Przygodę-Safinowską. Błogosławieństwa przed przełamaniem się opłatkiem udzielił ksiądz Tomasz Klimczak, siostry zakonne odczytały fragment Ewangelii oraz wspólnie zaintonowały kolędę.
Po części artystycznej, płynących z serca życzeniach i łamaniu opłatkiem, przyszedł czas na prawdziwie polski wigilijny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Nie mogło się odbyć bez wizyty długo wyczekiwanego Świętego Mikołaja, który przyniósł prezenty dla wszystkich dzieci.
To był wspaniały dzień, kolędowania i wzruszeń.
Serdecznie dziękujemy radzie rodziców za współpracę i wkład przy organizacji wydarzenia.
Najserdeczniejsze podziękowania składamy również dla Pana Fausto Branchi, który zawsze opiekuje się naszymi wydarzeniami od strony fotograficznej.
Na zakończenie zapamiętajmy słowa, które wybrzmiały w przestawieniu jasełkowym:
„Życzymy Wam, byście nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność́ Chrystusa, byście z radością̨ i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą̨ również̇ wasze narodziny – narodziny nowego człowieka”. Wesołych Świąt! Buon Natale!

Do pobrania